Футболният отбор на North Shore Country Day за момчета печели първа титла в конференцията

Спортни резултати от Дневното училище на North Shore Country

Информация от: Треньор на атлетическия директор Патрик МакХю, pmchugh@nscds.org; Треньор на Varsity Cross Country Франк Дачил, fdachille@nscds.org; Голф треньор на Varsity Джо Боско, joeboscogolf@gmail.com; Треньор по хокей на трева за момичета Алиса Дуджик, adudzik@nscds.org; Треньор по тенис за момичета Назли Газал, nghazal@nscds.org; Футболен треньор за момчета Кайл Джоунс, kjones@nscds.org; Голф треньор Джо Боско, joeboscogolf@nscds.org; Треньор по волейбол за момичета Кели Дайц, kdietz@nscds.org

Момчетата Varsity бяха 6-ти отборно от 19 училища, а момичетата Varsity бяха 7-ми от 13 училища

Northside Southside Classic, 12 октомври

Момичетата бяха 9-и, а момчетата бяха 18-ти от 24 училища

ВАШИНСКИЯ ГОЛФ

Регионално първенство

Дрю Майлс беше регионален медалист за Raiders с резултат 74. North Shore спечели целия шампионат с резултат 309, 12 изстрела пред Byron High School.

В регионите 1A в щата, North Shore имаше най-ниския отборен резултат от всички отбори във всички региони.

ФУТБОЛ ЗА МОМЧЕТА:

North Shore срещу Northridge Prep, 6 октомври, (T) 2-2 (след OT)

Голмайстори: Бен Потър '16 и Горди Рорбах '15

North Shore влезе в мача в понеделник срещу местния съперник Northridge Prep, знаейки, че победата ще спечели поне част от първия в историята му ISL Conference Championship. Стана очевидно в откриването на размените, които целят да развалят партито. Нортридж оказа голям натиск върху играчите на North Shore, когато те имаха топката, което затрудняваше плавния стил на футбола на North Shore. Директният стил на игра на Нортридж се оказа труден за защита и те поведоха със страхотен удар с глава в наказателното поле от центриране отдясно.

Целта беше сигнал за събуждане за Рейдърс, които отвърнаха чрез отлично умение и кърлинг завършек от Бен Потър '16 в горната част на наказателното поле.

Мачът беше равен на полувремето, но отново Нортридж излезе най-силен през второто полувреме. Това беше още едно центриране отдясно, което създаде втория гол на Northridge в мача, което направи 2-1.

North Shore отново отвърна десет минути по-късно чрез страхотна комбинация между Бен Потър '16, Андрю Конлон '17 и Горди Рорбак '15. Rohrback се озова един срещу един с вратаря, който се гмурна в краката му, но Rohrback беше достатъчно хладнокръвен, за да прехвърли топката над вратаря в мрежата.

Мачът премина в продължение. Норт Шор създаде най-добрия шанс в продължението, но ударът на Брейдън Адамсън-Тейт '18 беше добре спасен от вратаря на Нортридж.

Играчите на North Shore бяха разочаровани в края на мача, че не успяха да спечелят дял от титлата в конференцията на родна земя, но знаеха, че мачът в сряда срещу второто място U-High сега беше игра, в която победителят взима всичко.

North Shore срещу University High, 8 октомври, (T) 1-1 (след 0)

Голмайстор: Брейдън Адамсън-Тейт '18

Влизайки в последния мач от конференцията на независимата училищна лига, North Shore беше на първо място с U-High на второ място само с една точка. North Shore се нуждаеше от равенство или победа, за да спечели титлата, а U-High се нуждаеше от победа, за да спечели титлата. Това беше игра победителят взима всичко. North Shore имаше допълнителните предизвикателства като здрава игрална повърхност и гласовита U-High публика, с която да се бори.

Срещу твърда защита на U-High, която бе допуснала само един гол в шест предишни конферентни мача, North Shore беше трудно да създава шансове. Защитата на North Shore се оказа силна и издържа на натиска от U-High. В мач с малко шансове и силна защита от двата отбора, мачът завърши 0-0 и трябваше да влезе в продължение. След продълженията (две по пет минути) играта оживя.

U-High получи корнер с оставащи 15 секунди в първия период на продължение. Топката беше поднесена високо към задната греда и бе посрещната от главата на халф на U-High, който изпрати топката обратно през вратата, като удари гредата, преди да пресече линията. Играчите на U-High и публиката бяха във възторг, знаейки, че просто трябва да издържат през втория период от пет минути, за да спечелят титлата в лигата.

North Shore се нуждаеше от чудо, за да отбележи гол в последните пет минути срещу отбор, който беше допуснал само един гол сезон и беше преместил целия си отбор зад топката, за да предотврати всякакви шансове. След като часовникът приключи, North Shore получи корнер с две оставащи минути. Всеки играч на North Shore се събра в кутията U-High, включително вратарят Алекс Кармин ’15. С редица играчи на North Shore в наказателното поле стана трудно за защитата на U-High да ги маркира всички. Бен Потър ’16 поднесе кърлинг центриране в наказателното поле и в тълпата от играчи. Брейдън Адамсън-Тейт '18 се издигна високо, за да заби топката с глава с мощен удар с глава. Топката беше спасена от вратаря на U-High, но силата и въртенето на топката я пренесоха над главата му и отвъд него към голлинията. Вратарят трескаво посегна зад него, за да хване топката, но линията вдигна флага си, сигнализирайки, че топката е прекосила линията. North Shore изравни мача след две минути до края на играта!

North Shore някак успя да си възвърне самообладание и държеше Maroons на разстояние до края на играта. North Shore спечели първия си шампионат на конференции!

North Shore срещу Keith School (Рокфорд), 10 октомври, (W) 4-2

Голмайстори: Бен Потър ’16 x 2, Андрю Конлон’17 и Уил Лоулър ’16

North Shore се изправи срещу тежък опонент в деня на откриването на своя Homecoming Weekend. Кийт завърши четвърти в щата миналата година и имаше предвид отмъщение, тъй като North Shore ги победи в уикенда на Keith’s Homecoming миналата година.

North Shore контролираше началото на играта, доминирайки притежанието и създавайки най-чистите положения. Срещу хода на играта Кийт получи съмнителна дузпа, когато защитник на Норт Шор беше осъден да е фаулил нападател на Кийт в наказателното поле. Кийт реализира дузпата и поведе.

North Shore отвърна почти мигновено от корнер. Бен Потър ’16 сервира страхотно центриране на задната греда. Брейдън Адамсън-Тейт '18 се издигна високо на задната греда, преди да се насочи към долния ъгъл.

След това North Shore получи собствена дузпа, след като AJ Formolo ’16 беше съборен в наказателното поле. Бен Потър преобразува експертно.

Следващият гол на North Shore дойде след още страхотна работа от Formolo '16 вдясно. Той дриблира до края, преди да издърпа топката обратно към Адамсън-Тейт, който удари за първи път, който вратарят спаси. Andrew Conlon беше на разположение, за да завърши отскока.

Адамсън-Тейт '18 изглеждаше оживен през целия ден и беше свален в района с оставащи петнадесет минути. Бен Потър успя да реализира втората си дузпа за деня и направи резултата 4-1.

Кийт получи втора собствена дузпа с оставащи десет минути и отбеляза. Това направи последните десет минути от играта малко по-интересни, тъй като Кийт започна да упражнява известен натиск. North Shore успя да издържи за победата с 4-2.

North Shore срещу British School of Chicago, 11 октомври, (W) 4-0

Съставът на North Shore беше променен за пристигането на Британското училище в Чикаго в Деня на завръщането у дома поради някои играчи с малки наранявания. Контузените играчи бяха отпочинали, давайки възможност на Лео Гарсия ’16 и Мауртис Хондман ’16, БоХун Шим ’17 и Брад О’Конър ’18 да започнат играта. Тези играчи се възползваха напълно от възможността.

Това трябваше да бъде игра на сетове.

Норт Шор получи дузпа, след като Лео Гарсия ’16 беше съборен. Камерън Макферсън '18 се засили, за да изпълни дузпата и завърши експертно в горния десен ъгъл.

Норт Шор вкара втория си след корнер, когато Андрю Потър '17 пренасочи ъгъла към гърба на вратата и Лео Гарсия успя да прехвърли топката над линията.

През второто полувреме беше същата история. Уил Лоулър '16 отбеляза на задната греда от корнер.

Норт Шор отбеляза хеттрик при корнери, като Мауриц Хондман завърши хладнокръвно на задната греда с воле за четвъртата част от мача на Норт Шор. Победата премества North Shore на 12-3-3 за сезона.

ХОКЕЙ НА ТЕРВА ЗА МОМИЧЕТА:

Норт Шор срещу Елгин, 6 октомври, (Ж) 6-1

Lake Shore Drive преименуване

Голмайстори: Стефани Чандлър '15, Тала Глас '16, Камил Шайер '16, Рейчъл Гордън'16

North Shore срещу LFA, 8 октомври, (W) 3-1

Голмайстори: Стефани Чандлър '15 2x, Хана Фортие '17

North Shore срещу Latin, 10 октомври (T) 2-2

Голмайстори: Камил Шайер '16 и Макензи Нолан '15

Каква вълнуваща игра за Raiders! Отборът загуби с 2-1 с десет секунди до края на играта, когато получи корнер с изтичането на времето. Макензи Нолан отбеляза равенство и играта премина в OT, където никой не отбеляза гол. След това отборите влязоха в 1 срещу 1 – Рейчъл Гордън, Камил Шайер и Макензи Нолан го взеха за Рейдърс. След като Рейчъл и Макензи отбелязаха своите голове, Латин отбеляза 2, което доведе до равенство.

ТЕНИС ЗА МОМИЧЕТА:

North Shore срещу University High School, 8 октомври, (L) 1-4.

Победата на Raiders дойде от Аника Вайнберг ’17 на №1 сингъл, която победи Флорънс Алмеда с 6-4, 6-2.

Отборът по тенис на North Shore се състезава в турнира ISL в четвъртък, 9 октомври, където се класирахме на 3-то място.

ВОЛЕЙБОЛ ЗА МОМИЧЕТА:

North Shore срещу U High, 7 октомври, (L) 14-25 и 17-25

Uhigh излезе силен и поведе бързо в първия сет. Те принудиха защитата на Raider да се бори и взеха първия мач с 14-25. North Shore се коригира и се върна в битка във втората игра. След силна битка и от двата отбора, Рейдърс не успяха да се наложи и пропуснаха мача в два мача, 14-25 и 17-25.

North Shore срещу Roycemore, 11 октомври, (W) 25-17 и 25-15

North Shore Volleyball излезе развълнуван за съботния мач за завръщане у дома! В събота сутринта екипната им работа се отплати и момичетата победиха Ройсмор в два мача, 25-17 и 25-15. Сам Стол ’18 #20 поведе отбора с 6 убийства, докато Пеле Мелио ’16 #10 допринесе с 5 убийства. Капитан Кейти Уинслоу ’16 #9 допринесе с 10 асистенции и поведе отбора с 5 аса, за да завърши победата за своя уикенд у дома!